دانشجویان دکتری

سحر جواهری طهرانی

سحر جواهری طهرانی فارغ التحصیل رشته زیست شناسی عمومی از دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1388 است. در سال 1389 در رشته بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته شد. پایان نامه خود را در دوره کارشناسی ارشد تحت راهنمایی دکتر منصور علی آبادیان با عنوان شناسایی فون گنجشک سانان شهرستان سرخس با استفاده از ژن میتوکندریایی COI و پروبهای تخصصی گذرانده و در شهریور سال 1392 از پایان نامه خود دفاع کرده است. از مهر 1392 در دوره دکتری پذیرفته شده و در حال حاضر بر روی پایان نامه خود تحت عنوان تعیین اعتبار آرایه شناختی همتافت گونه چرخ ریسک بزرگ Great Tit Parusmajor (Linnaeus 1758) در ایران با استفاده از داده های ریخت شناسی و مولکولی کار می کند.

بهنوش مودی

بهنوش مودی در مقطع کارشناسی خود را در رشته جانورشناسی در دانشکده علوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گذراند. او در سال 1391 از پایان نامه مقطع ارشد خود در رشته بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه فردوسی مشهد دفاع کرد. در حال حاضر بهنوش مودی دانشجو دکتری در رشته بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه فردوسی مشهد است. اساتید راهنما او در این مقطع دکتر امید میرشمسی و پروفسور منصور علی آبادیان هستند. او بر روی پرندگان و انگل¬های همراه با آن¬ها کار می کند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
امیر پورشبانان

امیر پورشبانان در دانشگاه فردوسی مشهد از سال 1393 به عنوان دانشجوی دکتری در رشته زیست شناسی گرایش بیوسیستماتیک جانوری رساله خود را در زمینه ماهیان آب شیرین ایران با راهنمایی اساتید دانشکده علوم دکتر فائزه یزدانی مقدم و دکتر منصور علی آبادیان بانجام می رساند.او دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان گذرانید و در رشته دبیری زیست شناسی فارغ التحصیل گردید.همزمان با تدریس در آموزش و پرورش، موفق به قبولی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی گرایش بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه تهران شد و با راهنمایی دکتر علیرضا ساری و دکتر بهمن زینلی رساله خود در ارتباط با پویایی جمعیت و تغییر جنسیت گونه Oxynoemacheilus bergianus را به اتمام رسانید. او در 1397 در ارتباط با رساله دکتری خود یک دوره شش ماهه فرصت مطالعاتی را در دانشگاه بولونیا کشور ایتالیا سپری نمود و علاقه مند به مباحثی همچون آرایه شناختی، تبارزایی و جغرافیای زیستی ماهیان بویژه ماهیان آب شیرین ایران می باشد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سمیه پورابراهیمی

در سال 1385، سمیه پورابراهیمی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی رشته زیست شناسی عمومی در دانشگاه سراسری زابل به اتمام رساند. اودر دوران کارشناسی ارشد در رشته ی بیوسیستماتیک جانوری دانشگاه فردوسی مشهد، تحت راهنمایی جناب آقای دکتر منصور علی آبادیان تحصیل کرد ودر سال 1391رساله خود را در ارتباط با بررسی روابط خویشاوندی همتافت گونه چکچک شمالی به پایان رساند. از سال 1393 تا کنون دانشجوی مقطع دکتری رشته بیوسیستماتیک جانوری بوده و تحت راهنمایی آقایان، دکتر منصور علی آبادیان و دکتر امید میرشمسی به مطالعه در ارتباط با الگوهای جغرافیای زیستی تاریخی گنجشک سانان ایران می پردازد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
مهدی دژمان

مهدی دژمان دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد را در دانشگاه خوارزمی و شهید چمران اهواز به ترتیب سپری کرد ( ۸۵-۸۹ و ۸۹ -۹۱).موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد وی شناسایی و طبقه بندی فیتوپلانکتون های تالاب هور العظیم و بررسی تغییرات فصلی آنها بود.این طرح در موسسه آبزی پروری جنوب کشور به سرانجام رسید.همچنین در سال ۹۳ در دوره دکتری رشته بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه فردوسی مشهد تحت راهنمایی پروفسور جمشید درویش و دکتر امید میرشمی پذیرفته شد.در حال حاضر مطالعات دوره دکتری وی روی آرایه شناسی، تبارزاییی و تبارجغرافیایی جوندگان ایران متمرکز شده است.

احسان دامادی

احسان دامادی مدرک کارشناسی ارشد را در رشته بیوسیستماتیک جانوری از دانشگاه رازی کرمانشاه در شهریور 1392 دریافت کرد.تحقیقات قبلی او بر روی خزندگان ایران) مطالعه فون سوسماران جنوب شرقیاستان سیستان و بلوچستان با تاکید بر گونه(Calotes versicolor (DAUDIN 1802)تحت نظر پروفسور نصرالله رستگار پویانی متمرکز بود. او در حال حاضر دانشجوی دکتری رشته بیوسیستماتیک جانوری گروه زیست شناسی در دانشگاه فردوسی مشهد تحت راهنمایی دکتر فائزه یزدانی مقدم است.او علاقمند به مطالعه اکولوژی و زیست شناسی تکاملی ماهیان دریایی ایران است.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وجیهه قائمی طلب

وجیهه قائمی طلب فارغ التحصیل رشته ی زیست شناسی جانوری در مقطع کارشناسی در بهمن سال 1389 و رشته ی زیست شناسی جانوری گرایش بیوسیستماتیک جانوری در مقطع کارشناسی ارشد در شهریور 1392 از دانشگاه گلستان می باشد. پایان نامه کارشناسی ارشد خود را زیر نظر دکتر حاجی قلی کمی با عنوان مطالعه فونستیک مارمولک های شهرستان تربت حیدریه در خراسان رضوی به پایان رسانده است. او هم اکنون دانشجوی مقطع دکترای تخصصی زیست شناسی جانوری، گرایش بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه فردوسی مشهد از سال 1394 زیر نظر دکتر منصور علی آبادیان می باشد. او با استفاده از روش های مولکولی به مطالعه تنوع انگل های مالاریای پرندگان و سایر هموسپوریدین ها می پردازد. هموسپوریدین های پرندگان شامل چندین هزار گونه می باشند. به خاطر تنوع بالا و سیستم میزبانی تخصص یافته ی این انگل ها، مطالعه آنها به فهم تکامل میزبان –ویژگی، جا به جایی میزبان ها و میزان شیوع این انگل ها کمک خواهد کرد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
مونا گوهری منش

مونا گوهری منش دانشجوی دکتری تخصصی مشترک گروه زیست شناسی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه گنت بلژیک می باشد. ایشان به ترتیب در سال های 1390 و 1393 دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را تحت راهنمایی سرکار خانم دکتر فرشته قاسم زاده استاد گروه زیست شناسی دانشگاه فردوسی مشهد به اتمام رسانید. موضوع پایان نامه مقطع کارشناسی ایشان تحت عنوان "مطالعه دینامیک تغذیه کوسه ماهی ها با استفاده از مدل سازی ریاضی" و مقطع کارشناسی ارشد تحت عنوان "مطالعه سیر تکوین بخش سری ماهی قزل آلای رنگین کمان با استفاده از شاخص های ریخت شناسی و ریخت سنجی"می باشد. ایشان به عنوان دانشجوی استعداد درخشان دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری معرفی گردید. وی در دوره دکتری تخصصی به مطالعه سیستماتیک و ریخت شناسی ستاره های شکننده تحت راهنمایی سرکار خانم دکتر فرشته قاسم زاده و جناب آقای دکتر دومینیک آدریان می پردازد. ازجمله علایق ایشان می توان به مطالعات اکو-تکو-تکا در جانوران آبزی به ویژه خارپوستان و درک سازش های تکاملی آن ها اشاره نمود.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ملیحه موسوی نژاد

ملیحه موسوی نژاد مدرک کارشناسی خود را در رشته زیست شناسی عمومی از دانشگاه حکیم سبزواری در سال 1386دربافت کرده است و در ادامه تحصیلات دوره کارشناسی ارشد را در رشته بیوسیتماتیک جانوری دانشگاه فردوسی مشهد گذرانده است (1391). طی این دوره و در قالب پایان نامه تحت نظر پروفسور علی آبادیان در مورد بیولوژی تولید مثلی گونه شاخص زاغ بور(Podoces pleskei) در شرق ایران به پژوهش پرداخته است.
وی هم اکنون و از سال 1394دانشجوی دوره دکتری تخصصی بیوسیستماتیک جانوری دانشگاه فردوسی مشهد بوده و زیر نظر پروفسور علی آبادیان و دکتر شربف مقدم در حال پژوهش می باشد عمده پروهش های وی مریوط به فیلوژنی و بیماری زایی گنجشک سانان و روابط فیلوژنی آنها می باشد
وی هم چنین علاقمند به تحقیق و پژوهش در مورد تاکسونومی پرندگان و فیلوژنی آنها، میکروب شناسی مولکولی و شناسایی پاتوژن های مشترک بین پرندگان وحشی و انسان ها می باشد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
معصومه امیری

معصومه امیری فارغ التحصیل دانشگاه لرستان، خرم آباد در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (رشته زیست شناسی جانوری گرایش بیوسیستماتیک جانوری) است. او پایان نامه کارشناسی ارشد خود را تحت نظر دکتر احمد قارزی از سال 1385 تا 1388 تحت عنوان "مطالعه دستگاه ادراری تناسلی سمندر لرستانی Neurergus kaiseri" به اتمام رساند. او از سال 1395 به عنوان دانشجوی دکترای بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه فردوسی مشهد دپارتمان زیست شناسی شروع به تحصیل کرده است. همچنین او تحت نظر دکتر امید میرشمسی بر روی سیستماتیک و تاکسونومی عقرب های بوتیده در ایران کار می کند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
معصومه قلی پور

معصومه قلی پور چشم گیلک، دانشجوی دکترای تخصصی در رشته ی بیوسیستماتیک جانوری دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. او دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته ی زیست شناسی و زیست شناسی علوم جانوری در دانشگاه فردوسی مشهد به ترتیب در سال های ۱۳۷۱ و ۱۳۹۵ با درجه ی ممتاز به پایان رسانده است. وی علاقمند به مطالعه ی بیوسیستماتیکی ماهی های ایران تحت راهنمایی سرکار خانم دکتر فائزه ی یزدانی مقدم می باشد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ساناز استکانی

ساناز استکانی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان (رشته زیست شناسی جانوری ) در سال 1387 بوده و مقطع کارشناسی ارشد خود رابین سالهای 1390 تا 1392 در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در رشته زیست شناسی دریا به اتمام رسانده است. او پایان نامه کارشناسی ارشد خود را تحت نظارت دکتر گیلان عطاران بر روی شناسایی فیلوژنی و مورفولوژی ماهیان خانواده بلنیده در خلیج چابهار و دریای عمان با همکاری دکتر ویکتور اسپرینگر و دکتر کارول بالدوین از موزه تاریخ طبیعی اسمیتسونین کار کرد. وی مدرس یک ستاره غواصی است که از سال 1388 مشغول به غواصی تحقیقاتی و علمی در خلیج فارس و دریای عمان میباشد و از سال 1396 به عنوان دانشجوی دکترای بیوسیتماتیک جانوری در دانشگاه فردوسی مشهدشروع به تحصیل کرده است.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
صدیقه اسدوند حیدرآباد

وی مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد خود را به ترتیب در رشته های زیست‌شناسی عمومی و بیوسیستماتیک‌جانوری در سالهای 1393 و 1396 به پایان رساند و از سال 1397 در مقطع دکتری رشته بیوسیستماتیک‌جانوری دانشگاه فردوسی مشهد در حال تحصیل است. تحقیق و بررسی در زمینه عنکبوتیان(عقرب‌ها) از علائق پژوهشی وی می‌باشد.

امیر محمد سوری

امیر محمد سوری، در رشته زیست شناسی- علوم جانوری از دانشگاه رازی کرمانشاه در سال 1394، کارشناسی خود را اخذ نمود. سپس در طول تحصیل کارشناسی ارشد، تحت نظر جناب آقای پروفسور نصراله رستگار پویانی، در مورد اثر اکسیداتیو استرس بر روی سوسماران چشم ماری (Ophisops elegans)، در شرایط جغرافیایی متفاوت در غرب ایران، مطالعه نمود و در تاریخ شهریور سال 1396، دفاع از رساله خود را به انجام رسانید و از دانشگاه رازی کرمانشاه فارغ التحصیل گردید. در حال حاضر ایشان دانشجوی دوره دکتری دانشگاه فردوسی مشهد است و در دانشکده علوم تحت نظر جناب آقای دکتر امید میرشمسی، از تاریخ بهمن 1396، مشغول به تحصیل می باشد. لازم به ذکر است که ایشان علاقمند به مطالعه در زمینه ی شناسایی و مطالعات ریختی و مولکولی عنکبوت ها می باشد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
امینه خواجه پناه

وی مقطع کارشناسی خود را در رشته زیست‌شناسی دریا از دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در سال 1389 فارغ التحصیل شد. در مقطع کارشناسی‌ارشد در رشته بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه شیراز تحصیلات خود را در سالهای 1392 تا 1394 ادامه داد. ایشان هم اکنون دانشجوی مقطع دکتری رشته بیوسیستماتیک جانوری دانشگاه فردوسی مشهد می‌باشد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تورج صیاد پور

تورج صیادپور متولد 1363 در شهر کرمانشاه است. او در سال 1387 به دریافت درجه‌ی کارشناسی رشته‌ی شیلات از دانشگاه خلیج فارس بوشهر نائل آمد. او در سال 1389 برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشدِ رشته‌ی بوم‌شناسی آبزیان وارد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان شد و در سال 1392 با دفاع از پایان‌نامه اش با عنوان «مروری بر مطالعات انجام شده بر تکامل غدد جنسی در ماهیان خاویاری از دیدگاه مولکولی» که با هدایت دکتر ولی‌الله جعفری به اتمام رساند دفاع کرد. وی از سال 1396 مشغول تحصیل در رشته‌ی بیوسیستماتیک جانوری در مقطع دکتری و در دانشگاه فردوسی مشهد است.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
مرتضی منفرد

مرتضی منفرد مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته بیوسیستماتیک جانوری در سال های 1388 و 1392 به اتمام رساند. او در مقطع کارشناسی ارشد خود بر روی پرندگان شکاری روزفعال تحت نظارت پروفسور منصور علی آبادیان کار کرد. وی از سال 1396 به عنوان دانشجو دکتری بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه فردوسی مشهد شروع به تحصیل کرد. او از سال 1391 به عنوان عکاس طبیعت فعالیت دارد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ملیحه صراطی

ملیحه صراطی در سال 1388 از دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شد. پایان نامه خود را در دوره کارشناسی ارشد با راهنمایی دکتر حمیدرضا رضایی و دکتر منصور علی آبادیان با عنوان "بررسی تنوع ژنتیکی گرازهای وحشی (Sus scrofa) شمال شرق کشور براساس ژن میتوکندریایی Cytochrome b" گذراند. در سال تحصیلی 1398 در دوره دکتری دانشگاه فردوسی پذیرفته شد و در حال حاضر زیر نظر دکتر علی آبادیان مشغول به تحصیل می باشد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
محمد الجهنی

محمد الجهنی از کشور سوریه، فارغ التحصیل رشته زیست شناسی در سال 1391 از دانشگاه تشرین می باشد. در سال 1395 در رشته زیست شناسی- میکروبیولوژی مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته شد. در سال1397 از پایان نامه خود در دوره کارشناسی ارشد تحت راهنمایی خانم دکتر معصومه بحرینی و آقای دکتر غلام رضا رزمی با عنوان بررسی میزان آلودگی انگلی کریپتوسپوریدیوم در پرندگان اهلی (کبوتر و مرغ) دفاع کرد و در حال حاضر زیر نظر راهنمایی دکتر منصور علی آبادیان در رشته زیست شناسی جانوری – بیوسیستماتیک مقطع دکتری مشغول به تحصیل می باشد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
زهرا لطیفی

زهرا لطیفی در سال 1390 در مقطع کارشناسی در رشته زیست شناسی گیاهی از دانشگاه گلستان فارغ التحصیل شد. او مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته بیوسیستماتیک جانوری از دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1398 دریافت کرد. وی در طی دوره کارشناسی ارشد در ارتباط با آرایه شناختی راسته شبه عقرب ها در شمال شرقی ایران تحت راهنمایی دکتر امید میرشمسی کار کرد. او هم اکنون دانشجوی دکتری رشته بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه فردوسی مشهد است.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سارا کافی مولا

سارا کافی مولا در رشته ی زیست شناسی جانوری از دانشگاه ارومیه در سال 92 فارغ التحصیل شد. مقطع کارشناسی ارشد خود را در رشته ی بیوسیتماتیک جانوری در سال 96 در دانشگاه زنجان به پایان رساند. پایان نامه ی کارشناسی ارشد خود را بر روی فیلوژنی مولکولی سوسمارهای جنس Apathya در طی همکاری با پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی تهران گذراند. در سال تحصیلی 1398 در دوره ی دکتری دانشگاه فردوسی پذیرفته شد و در حال حاضر زیر نظر جناب آقای دکتر علی آبادیان مشغول به تحصیل می باشد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
اسراء الشبلی

اسراء الشبلی از کشور عراق/ شهر نجف است . فارغ التحصیل مرحله لیسانس – رشته زیست شناسی از دانشگاه کوفه درعراق در سال 1386 شد. در سال 1393 در رشته زیست شناسی – انگل مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه گوفه در عراق پذیرفته شد. پایان نامه کارشناسی ارشد با عنوان Taxonomic and Ecological Study of Aquatic Snails in the AL-Najaf City and Some Pointers About Swimmer׳s Itch” دفاع کرده است. در سال 1397 در رشته زیست شناسی جانوری بیوسیستماتیک مقطع دکتری پذیرفته شد. وی با راهنمایی جناب آقای دکتر منصور علی آبادیان به عنوان استاد رهنما در مرحله رساله دکتری در زمینه انگل های خونی پرندگان فعالیت خواهد کرد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
فاطمه جاودانی اشکبار

فاطمه جاودانی اشکبار در سال 1395 مدرک کارشناسی خود را در رشته زیست شناسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دریافت کرد. او در سال 1395 در مقطع کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری در گرایش بیوسیستماتیک جانوری در دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته شد و در سال 1398 نیز از پایان نامه خود با عنوان بازنگری آرایه شناختی جنس دوپای پنج انگشتی (Scarturus) در شمال شرق ایران، تحت راهنمایی دکتر روح¬ الله سیاه سروی و دکتر فائزه یزدانی مقدم، دفاع کرد. سپس او در سال 1398 در مقطع دکتری در دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته شد و در حال حاضر نیز زیر نظر دکتر روح الله سیاه سروی مشغول به تحصیل بوده و علاقه مند به مطالعه و پژوهش بر روی جوندگان، به خصوص خانواده دوپاییان می باشد.

حسام الدین زالی

حسام الدین زالی در سال 1394 مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه گنبد کاووس، در رشته زیست شناسی دریا، دریافت کرد. او در سال 1394 در مقطع کارشناسی ارشد، در دانشگاه فردوسی مشهد، در رشته زیست شناسی جانوری (گرایش بیوسیستماتیک جانوری) پذیرفته شد و در سال 1397 نیز فارغ التحصیل گشت. عنوان پایان نامه او مطالعه مقدماتی زیای پستانداران خرد جثه (جوندگان و حشره خواران) ارتفاعات غرب استان اصفهان، زاگرس بود.در طول تحصیلات کارشناسی ارشد او تحت راهنمایی دکتر روح الله سیاه سروی و پروفسور جمشید درویش فعالیت می کرد. او از سال 1397 تا کنون دانشجوی دکترای دانشگاه فردوسی مشهد است و به مطالعه و تحقیق بر روی راسته های جوندگان و حشره خواران علاقه مند است.